Basında Kapari Haberleri

tomurcuk

Türkiye’nin topraklarındaki yeşil petrolü olan Kapari bütün Dünya’da 20 milyar doların üzerinde ticaret hacmine sahip bir bitkidir. 2011 yılından itibaren İspanya’nın milli bitkisi olan Kapari’nin Türkiye’de de ticari hayatta değer kazanması için çalışmalar sürmektedir.

Türkiye’de bu konuda çalışmaları yapan kişilerin sayısı bir elin sayısını geçmeyecek kadar az da olsa, sonuç olarak her biri çok değerlidir. Halkın öğrenmesi için, yabana atılmış, değer görmemiş kaparinin gerçek değeri her geçen gün daha da net anlaşılmaktadır.

KAPARİNİN ÖNEMİ GİDEREK ARTIYOR

Son olarak medyanın ciddi anlamda üzerine düşerek haber yaptığı bu bitkilerin gerek yerel halktan toplanması gerekse yeni fidelerin dikelerek popülasyonunun artmasını sağlamaya çalışmaktayız. Bu konuda çalışmalarımızı anlaşıldığı üzere Çorum ili Dodurga ilçesi bölgesinde sürdürmekteyiz.

Kaparinin yurt içi piyasa hacmi sanılanın aksine oldukça yüksektir. Kapari meyvesi ve kapari tomurcuğu olarak toplanabilen bu ürünlerin, bilinen ve tüketilen cinsi tomurcuk haldeyken en küçüğünün turşulanması şeklindedir.

Oysa kapari sadece tomurcuk haldeyken tüketilmez. Kaparinin yeni sürgün yeşil uçları ve aynı zamanda tomurcuktan sonraki meyve bölümü de oldukça lezzetli ve faydalıdır. Kaparinin faydalarına bu yazıda değinmedik; ancak web sitemizde bulabilirsiniz.

HMC Naturel olarak yapmakta olduğumuz kapari işini seviyor, önemsiyor ve gelişmesi için çalışıyoruz. Kaparinin değerinin her geçen gün artacağı bilinciyle yatırımlarımızı yapıyoruz. Ürün çeşitliliğine gitmek konusunda bilgimizi geliştiriyoruz.

Kapariyle ilgili haberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Eğer sizlerde kapari hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız lütfen çekinmeden bize ulaşın. Türkiye’nin her yerine kapıda ödeme garantisi veya ürüne bakın beğenip ödemesini ondan sonra gerçekleştirin. Türkiye’nin her yerine, 5 kG ve üzeri satışlarımız mevcuttur.

Kaparinin faydalarından sizleri de faydalanmaya çağırıyoruz. Kapariyi her yerden değil, en doğru adresten alın. Ürünün başından itibaren hangi aşamalardan geçtiğini size anlatalım.

http://www.milliyet.com.tr/dogadaki-saglik-deposu-bitki-ekonomi-2316133/

http://www.hurriyet.com.tr/dogadaki-saglik-deposu-bitki-kapari-40230792

www.hmcnaturel.com

https://www.facebook.com/HMC-Naturel-690027984398900/?fref=ts  —> Facebook sayfamızı beğenir misiniz?